هاپکیدو GHA

 

استاد بزرگ هی کوان لی متولد 1950  کشور کره می باشد در سن 6سالگی ورزش رزمی هاپکیدو را شروع کرده  پس  از  طی کردن  دوره های تخصصی  و کسب تجربه در سال 1980به آمریکا سفر کرده و  سازمانی از هاپکیدو به نام  KMA Hapkidoرا در میشیگان  آمریکا تاسیس کرد.  استاد لی سالهای متمادی به ترویج هاپکیدو در کشورهای غربی پرداخت و حامی سبکهای هاپکیدو در غرب بود او از پیشتازان و بانیان برگزاری مسابقات بین المللی هاپکیدو در کره و غرب می باشد.

سازمان جهانی هاپکیدو GHA

 استاد هی کوان لی پس از 30 سال فعالیت بین المللی در هاپکیدو سرانجام در سال   2013 نام سازمانش را به سازمان  Global Hapkido Association  یا  هاپکیدو GHA  تغییر نام داد. این سازمان سابقه برگزاری چند دوره مسابقات جهانی و بین المللی در هاپکیدو را در کره و خارج از کره  داشت ، استاد هی کوان لی کسی بود که  برای اولین بار مسابقات جهانی هاپکیدو را در خارج از کره برگزار کرد. در سال 2014 نیز مسابقات جهانی هاپکیدو GHA در میشیگان آمریکا و  2016  در تایلند –

2017 در مکزیک و 2018 در لس آنجلس برگزار گردید. هاپکیدو GHA توسط دانشگاههای علمی ، ورزشی و نظامی از جمله دانشگاه علوم ورزشی و هنرهای رزمی میونگجی کره جنوبی و دانشگاه پلیس مخصوص مکزیک، ونزوئلا ، روسیه و … حمایت می شود.هاپکیدو GHA با قدرت بین المللی خود در 5 قاره دنیا دوره های فنی و سمینار و داوری خود را برگزار می کند.

سبک هاپکیدو GHA  دارای تکنیکهای سلاح ، دفاع شخصی تخصصی ، افتها و بدلکاری ، آکروبات ، تکنیکهای  دست و پا ، فرمهای با سلاح و بدون سلاح، مبارزات و حرکات تنفسی می باشد. همچنین سبک دارای مسابقات جهانی  .و دوره های مربی گری و داوری بین المللی می باشد.

هاپکیدو GHA درایران

گرندمستر جعفر نوایی از استان مازندران ، شهرستان آمل  پس از 20سال تجربه و افتخار آفرینی ملی و بین المللی در ورزش هاپکیدو و سایر ورزشهای رزمی ،  سرانجام درسالهای 93 و 94  با دعوت رسمی در دوره های تخصصی بین المللی در دانشگاه میونگجی سئول کره جنوبی شرکت نموده و موفق به اخذ نمایندگی از سازمان جهانی هاپکیدو GHA  شده است. استاد ارشد نوایی هم اکنون به عنوان مدرس بین المللی هاپکیدو و دفاع شخصی در کشورهای مختلف  تدریس میکند و فردی شناخته شده است.

از طرف فدراسیون ورزشهای رزمی در سال 95 مجوز فعالیت برای این سبک در ایران صادر شد .سال 95 استان مازندران  رسما به عنوان استان مرکز کار خود را آغاز کرد و دفتر و آکادمی مرکزی  این رشته در شهرستان آمل راه اندازی شد.ازابتدای سال 96 فعالیت رسمی سبک درسایر استانهای کشور استارت خورد.برای کسب اطلاعات تکمیلی از عملکرد درخشان هاپکیدو GHA ایران به وبسایت رسمی کشور به آدرس www.ghahapkido.ir مراجعه نمایید.